خانه / تبلیغ نوین / بررسی تغییرات اعمال شده در بازی ۱۹۷۹ The Game

بررسی تغییرات اعمال شده در بازی ۱۹۷۹ The Game

بسم الله الرحمن الرحیم

 

 بعد از یوبی سافت،خوانساری هم جا زد!!

8fe3e0f34d3083cba6fe73d62a783d7f_L
 

سرانجام نوید خوانساری از بازی جدید خود ۱۹۷۹ The Game رونمایی کرد. او که قرار بود در این بازی وقایع انقلاب ایران (پیروزی انقلاب و تسخیر لانه جاسوسی) را به تصویر بکشد و برای کاربران خود این امکان را فراهم آورد تا در قالب چندین شخصیت مختلف مسیر انقلاب را به دلخواه (با توجه به گرایش های سیاسی و مذهبی خود) تغییر دهند، در نهایت به دلایلی نامعلوم بازی خود را به شکلی بسیار محدود و با تغییرات بسیار زیاد تولید کرد. 

 

7

 

طبق اطلاعات به دست آمده، بازی جدید خوانساری روایتگر داستان جوانی ایرانی است که برای تحصیل به خارج از کشور رفته و زمانی که برای گذران تعطیلات خود وارد ایران می شود، کشور را درگیر با وقایع انقلاب می بیند.

 

9

 

اینجاست که بازیکن باید در قبال وقایع موجود، موضع گیری کرده و ماموریت های مختلفی را انجام دهد (این که با انقلابیون باشد یا علیه آن ها). 

 

6

 

انجام کارهایی نظیر این که در تظاهرات چگونه رفتار کند، کجاها پنهان شود، در جواب نیروهای نظامی چه پاسخی دهد و به چه کسانی کمک کند، همه و همه در نهایت نمایانگر موضع بازیکن در قبال انقلاب اسلامی ایران خواهد بود.

 

5

 

طبق گفته های خوانساری همه انتخاب ها و تصمیمات بازیکن در نتیجه نهایی بازی تاثیرگذار خواهد بود و پایان های متفاوتی را رقم خواهد زد.

در این بازی سعی شده تا از عکس ها و صداهای واقعی دوران انقلاب استفاده شود تا جنبه واقعی تری به بازی داده شود. 

 

10

 

خوانساری درمورد علت استفاده از اسناد واقعی در بازی خود اینطور اظهار نظر کرده که:

 

–  من همیشه می دیدم که در بازی های رایانه ای کمتر به سوژه های تاریخی و واقعی بها داده می شود و معمولا اگر هم قرار است واقعه ای تاریخی روایت شود، بازیکن کمتر در جریان پیش زمینه آن واقعه قرار می گیرد و فقط در مقطعی خاص، بخشی از وقایع را مرور می کند. مثلا در بازی Medal of Honor ما با بخشی از وقایع جنگ جهانی آشنا می شویم. اما هیچگاه گفته نمی شود که چرا این جنگ آغاز شد و چه وقایعی منجر به بروز آن شد، ما فقط به اجبار با آلمان ها می جنگیم و آن ها را می کشیم!!! بدون این که بدانیم چرا و به چه علت آن ها دشمن ما محسوب می شوند!

 

4

  

من در این بازی سعی کرده ام تا بازیکن ها را با پیش زمینه بروز انقلاب اسلامی ایران آشنا کنم و بعد تصمیم گیری درمورد چگونگی پیشبرد آن را به خودشان واگذار کنم. این چیزی است که من با ساخت بازی ۱۹۷۹ The Game به دنبال آن هستم.   

 

12

 

قرار است این بازی برای کنسول ها، تبلت و رایانه های شخصی ارایه شود. 

 

منبع : vgpostmortem.ir

Print Friendly
بسم الله الرحمن الرحیم    بعد از یوبی سافت،خوانساری هم جا زد!!   سرانجام نوید خوانساری از بازی جدید خود ۱۹۷۹ The Game رونمایی کرد. او که قرار بود در این بازی وقایع انقلاب ایران (پیروزی انقلاب و تسخیر لانه جاسوسی) را به تصویر بکشد و برای کاربران خود این…

نقد و بررسی

امتیاز این مطلب

User Rating: 4.9 ( 1 votes)
60
Processing your request, Please wait....

درباره ی محمدرضا محمودی

محمدرضا محمودی
طلبه ی سطح 4 حوزه هستم و بسیار علاقه مند به تبلیغ در فضای مجازی میباشم . هدف این پایگاه تولید و بازنشر مطالب ناب تبلیغی میباشد

همچنین ببینید

6568_orig

پرده خوانی شهدا- روایتگران نور

با سلام و خسته نباشید  پرده خوانی مذکور از جمله پرده خوانی های مطرح در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.