خانه / تبلیغ نوین / روایت داستان بازی Metal Gear (نسخه MSX)

روایت داستان بازی Metal Gear (نسخه MSX)

بسم الله الرحمن الرحيم

آغاز داستان يک اسطوره

 924e149af069b8ea323a809fbb1171d4_L

سال ۱۹۹۵، در آفريقاي جنوبي، در ۲۰۰ کيلومتري شمال گرازبورگ (Garzburg)، پايگاه نظامي آتر هوون (Outer Heaven) توسط سرباز کهنه کار ارتش آمريکا، معروف به رئيس بزرگ (Big Boss) تأسيس شد.

هدف از ايجاد اين پايگاه مبارزه، تعليم و پرورش گروه نظامي خبره اي بود که هدفي جز جنگ نداشتند. آن ها سربازاني بودند که فقط براي جنگيدن تعليم مي ديدند.

BIG BOSS

در سراسر دنيا اين ارتش مزدور را با نام “سگ هاي جنگي” مي شناختند. کسي که وارد اين گروه مي شد، نام و فاميل خود را فراموش مي کرد و از آن پس با نام رمزي شناخته مي شد. سربازان مزدور تحت فرمان رئيس بزرگ، خود را افرادي بي نام و نشان، بدون سرزمين، بدون تعلق خاطر و ابزاري براي جنگ معرفي مي کردند.

هدف آن ها فقط و فقط جنگيدن بود و جبهه و جناح خاصي براي آن ها مطرح نبود. آن ها مال، تخصص و حتي جان خود را در مقابل پول در اختيار طرفين جنگ قرار مي دادند.

پس از مدتي، اين گروه موفق به ساخت سلاح مخربي شد که قابليت حمل و شليک کلاهک هاي هسته اي را داشت.

frank

در اين گروه فردي با نام رمزي روباه (Fox)، فرماندهي عمليات هاي بزرگ را عهده دار بود که دوستانش او را روباه خاکستري (Gray Fox) مي ناميدند. در يکي از مهمترين عمليات هايي که رئيس بزرگ به روباه سپرده بود، او به شکل مرموزي ناپديد شد و از آن پس مأمور جوان و تازه کاري که به تازگي به گروه ملحق شده بود، از طرف رئيس بزرگ به عنوان سرپرست ارشد تيم برگزيده شد.

اين جوان با نام رمزي مار شناخته مي شد و به علت اخلاق خشک و خشني که داشت، در بين دوستانش به مار خشکي (Solid Snake) معروف شده بود.

gray-fox

ساليد اسنيک به خوبي تمام مأموريت هايي را که به او سپرده مي شد، به پايان مي رساند و از اعتبار بالايي در بين افراد گروه برخوردار شده بود، تا اينکه در طول انجام يکي از اين مأموريت ها متوجه پروژه مخفي آتر هوون شد. پروژه اي که بعد ها به متال گير (Metal Gear) معروف شد.

يک تانک نظامي فوق پيشرفته که از ترکيب دو سوپر تانک به وجود آمده بود و به سلاح مرگباري به نام توپ ولکان(Vulcan-Cannon) و موشک هاي ضد تانک مجهز شده بود. اين تانک نظامي با کمک بدنه بسيار محکم و نفوذ ناپذيرش قادر بود تا جنگ را به طور يکطرفه به پايان برساند. کمي بعد، اين سلاح به سيستم حمل و پرتاب کلاهک هسته اي به طور کامل مجهز شد و قدرتي بدست آورد که مي توانست هر نقطه از دنيا را به راحتي مورد تحديد و هدف قرار دهد.

اسنيک در طول يکي از مأموريت هايش متوجه مي شود که گري فاکس هم مانند او از نقشه رئيس بزرگ براي ساخت سلاح هاي اتمي و وارد کردن آن به ميدان جنگ با خبر شده بوده و به نشانه مخالفت، تيم را براي هميشه ترک کرده و در زنگبار مخفي شده است.

پس از اين کشف مهم، دستور قتل گري فاکس از طرف رئيس بزرگ صادر مي شود و اسنيک مأمور انجام آن مي شود. اسنيک طي يک درگيري شديد موفق به کشتن گري فاکس مي شود و چندي بعد خود او نيز همچون گري فاکس به مخالفت با پروژه هاي رئيس بزرگ برمي خيزد.

sons of big boss

بدين ترتيب اسنيک هم گروه را ترک کرد و برادر دوقولوي او که او هم با نام رمزي مار شناخته مي شد، بلافاصله به عنوان جانشين انتخاب مي شود. به خاطر فرمانپذيري و انعطافي که فرمانده جديد در اطاعت از دستورات مافوق از خود نشان مي داد، به او لقب مار آبي (Liquid Snake) داده شد.

بدين ترتيب دو جبهه به وجود آمد، در يک طرف ساليد اسنيک و مخالفان پروژه ساخت متال گير و در طرف ديگر ليکوئيد اسنيک و سازندگان متال گير.

آتر هوون سعي داشت با کمک متال گير پايگاه نظامي بسيار قدرتمندي در دنيا به وجود آورد و از طريق برتري نظامي بر دنيا حاکم شود.

Characters

در ادامه ماجراي مبارزه با متال گير، اسنيک به سراغ طراح و سازنده آن دکتر پتروويچ (Dr. Pettrovich) رفت و او و دخترش الن (Elen) را از پايگاه آتر هوون فراري داد و بدين ترتيب روش نابودي متال گير را از دکتر پتروويچ آموخت.

سپس اسنيک تصميم به نفوذ در آتر هوون گرفت و سعي کرد خودش را به متال گير نزديک کرده و آن را نابود سازد، غافل از اينکه در آنجا براي او تله گذاشته شده بود و او خيلي زود خودش را با بهترين و زبده ترين مزدوران پايگاه درگير ديد. اما اسنيک با اتکا به توانمندي هاي خاص خود سرانجام موفق شد به صدمين طبقه زيرزمين مخفي پايگاه، محل نگهداري متال گير برسد و علي رغم سيستم محافظتي پيشرفته موجود، متال گير را نابود کند.

Mother base complete

پس از اين ماجرا اسنيک تصميم به فرار از آتر هوون گرفت، اما در همين بين با رئيس بزرگ برخورد کرد. رئيس بزرگ در کمال ناباوري پرده از راز همه مأموريت ها او برداشت و اسنيک را شگفت زده کرد. او به اسنيک توضيح داد که از همان ابتدا به او مشکوک بوده، به همين دليل يکي از مزدورانش را براي مراقبت از او مأمور کرده بوده و قصد داشته که با استفاده از اسنيک همه مخالفانش را يکي يکي از ميان بردارد. اما او هيچگاه تصور هم نمي کرده که اسنيک بتواند متال گير را از کار بيندازد.

METAL-GEAR-gameplay

اما حالا که متال گير از کار افتاده و نابود شده بود، رئيس بزرگ هم تصميم گرفت که کل پايگاه را نابود کرده و با کمک سيستم امنيتي که کار گذاشته شده بود، اقدام به فعال سازي بمب ها براي خرابي آتر هوون کند.

در طبقه صدم زيرزمين پايگاه نبرد سختي بين دو مرد در گرفت و در همين بين، قلعه نظامي آتر هوون کم کم نابود شد. بدين ترتيب پايگاه غيرقابل نفوذ رئيس بزرگ در آتش سوخت و اسنيک موفق شد به تنهايي از آنجا خارج شود.

 

منبع : vgpostmortem.ir

Print Friendly
بسم الله الرحمن الرحيم آغاز داستان يک اسطوره   سال ۱۹۹۵، در آفريقاي جنوبي، در ۲۰۰ کيلومتري شمال گرازبورگ (Garzburg)، پايگاه نظامي آتر هوون (Outer Heaven) توسط سرباز کهنه کار ارتش آمريکا، معروف به رئيس بزرگ (Big Boss) تأسيس شد. هدف از ايجاد اين پايگاه مبارزه، تعليم و پرورش گروه…

نقد و بررسی

امتیاز این مطلب - ۵۰%

۵۰%

User Rating: Be the first one !
50
Processing your request, Please wait....

درباره ی محمدرضا محمودی

محمدرضا محمودی
طلبه ی سطح 4 حوزه هستم و بسیار علاقه مند به تبلیغ در فضای مجازی میباشم . هدف این پایگاه تولید و بازنشر مطالب ناب تبلیغی میباشد

همچنین ببینید

6568_orig

پرده خوانی شهدا- روایتگران نور

با سلام و خسته نباشید  پرده خوانی مذکور از جمله پرده خوانی های مطرح در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.