خانه / تبلیغ نوین / نگاهی اجمالی به بازی Riot

نگاهی اجمالی به بازی Riot

بسم الله الرحمن الرحیم

شورشیان پیکسلی

1c6c813bb9d5494160041c1c4ee2fb70_L

در یک شورش خیابانی انتخاب شما با کدام جناح است، پلیس یا شورشی؟ این چالشی است که بازی شورش (Riot) برای کاربران خود در نظر گرفته است.
سایت نیویورک تایمز اعلام کرد، تیم بازی سازی Riot games بر اساس انقلاب مصر و اعتراضات مردمی در ایتالیا، یونان و آمریکا بازی رایانه ای ساخته که در آن به بازیکن ها اجازه داده می شود تا با پلیس مقابله کنند و یا در نقش پلیس، شورش ها را سرکوب نمایند.

10

طبق گزارش منتشر شده توسط نیویورک تایمز، با وجودی که برای طراحی بازی از تکنیک گرافیکی بسیار ساده ای استفاده شده، اما دقت کافی در شبیه سازی وقایع در آن صورت گرفته است. در پیش نمایشی که از این بازی منتشر شده، فردی درحال پرتاب کاکتیل مولوتو به ماشین پلیس و منفجر کردن آن نمایش داده می شود و در ادامه، فردی با حمله به ویترین یک فروشگاه اقدام به تخریب آن می نماید. در سکانس دیگری مردم درحال پرتاب سنگ به سمت افراد گارد پلیس نمایش داده می شوند و در جایی دیگر، اقدام به تهیه گزارش های مردمی از وقایع موجود آموزش داده می شود.

01

البته طبق اظهار نظر سازنده بازی، لئونارد منچیاری (Leonard Menchiari)، بازیکن می تواند به دلخواه در دو جناح معترضین و یا پلیس ایفای نقش نماید. روش کلی انجام بازی بسیار ساده طراحی شده است. درصورت انتخاب معترضین، بازیکن می تواند با انتخاب به موقع یکی از گزینه های حمله، عقب نشینی، برافراشتن پرچم و شعار دادن، اهداف خود را پیش ببرد و پلیس را از میدان به در نماید. در طرف دیگر بازیکن در نقش پلیس می تواند با انتخاب به موقع گزینه های حمله با باتوم، دفاع با سپر و ایستادگی، از پیشروی معترضین جلوگیری کرده و مواضع خود را حفظ نماید.

02

منچیاری ۲۶ ساله درمورد ایده ساخت بازی اینطور توضیح داده که:
ایده ساخت این بازی زمانی که در یک راهپیمایی اعتراض آمیز شرکت داشتم به ذهنم رسید و در آنجا بود که تصمیم گرفتم حس و تجربه شخص خود را با دیگران به اشتراگ بگذارم.

04

وی علت استفاده از طراحی ساده برای این بازی را جهانی ساختن آن اعلام نموده و اظهار داشته، استفاده از تکنیک های گرافیکی جدید، بازی را محدود و منحصر به یک گروه و یا کشور خاص می کرد و این موضوع خلاف ایده من برای ساخت این بازی بود. به عقیده من بازی آشوب (Riot) یک بازی با قابلیت جهانی شدن است و هر کشوری می تواند خودش را جایگزین یکی از گروه های موجود در این بازی بداند.

03

در این بازی امکاناتی مانند مسدود نمودن خیابان توسط بلوگ های سیمانی، یا آتش زدن سطل های زباله، ساخت کاکتیل مولوتو، حمل پرچم ها و پلاکاردهای اعتراض آمیز و ده ها امکان دیگر برای گروه معترضین و امکاناتی نظیر پرتاب گاز اشک آور، بازداشت معترضین، استفاده از گاز خردل و… برای گروه پلیس در نظر گرفته شده است که بر اساس نیاز بازی، در اختیار کاربر قرار خواهند گرفت.

13

 

منبع : vgpostmortem.ir

Print Friendly
بسم الله الرحمن الرحیم شورشیان پیکسلی در یک شورش خیابانی انتخاب شما با کدام جناح است، پلیس یا شورشی؟ این چالشی است که بازی شورش (Riot) برای کاربران خود در نظر گرفته است.سایت نیویورک تایمز اعلام کرد، تیم بازی سازی Riot games بر اساس انقلاب مصر و اعتراضات مردمی در…

نقد و بررسی

امتیاز این مطلب - ۶۳%

۶۳%

User Rating: 4.65 ( 1 votes)
63
Processing your request, Please wait....

درباره ی محمدرضا محمودی

محمدرضا محمودی
طلبه ی سطح 4 حوزه هستم و بسیار علاقه مند به تبلیغ در فضای مجازی میباشم . هدف این پایگاه تولید و بازنشر مطالب ناب تبلیغی میباشد

همچنین ببینید

6568_orig

پرده خوانی شهدا- روایتگران نور

با سلام و خسته نباشید  پرده خوانی مذکور از جمله پرده خوانی های مطرح در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.