خانه / تبلیغ نوین / نقدی بر عملکرد نهادهای نظارتی- قسمت اول

نقدی بر عملکرد نهادهای نظارتی- قسمت اول

بسم الله الرحمن الرحیم
بازی های ایرانی هم، بله!

be7685026070406a215779b242f1aa2e_L

اگر پدر و مادری دغدغه مند باشند و بخواهند نظارتی بر بازی های رایانه ای فرزندانشان داشته باشند، بدون شک سعی می کنند تا محتوای بازی های مورد نظرشان را با اطلاعات ارائه شده توسط بنیاد ملی بازی های رایانه ای و برخی از سایت های مورد تأیید این بنیاد بررسی کنند. البته این کار، روندی بسیار صحیح و منطقی است، اما در اینجا نکته مهمی وجود دارد که باید به آن توجهی ویژه داشت. اگر خود بنیاد ملی بازی های رایانه ای و یا سایت های مورد تأیید آن هم دچار کج روی و یا احیاناً غفلت شوند، آنوقت تکلیف چیست؟
می گویید امکان ندارد! پس به این مثال ها توجه کنید:

02

چندی پیش در سایت کافه بازار (سایت مخصوص دانلود بازی های اندروید) بازی ای به نام “دختران آکروبات” (Acro Girls) به صورت رایگان برای دانلود قرار داده شد که بررسی محتوای آن، بسیار قابل تأمل است. طبق تحقیق و تجربه، اگر بازی ای که در این سایت عرضه می گردد، بر خلاف شئونات اسلامی و اعتقادی کشورمان باشد، بنیاد ملی بازی های رایانه ای ورود کرده و خواستار حذف آن می شود.

05

نمونه این موضوع را حتماً در مورد بازی ۴۱۱۴۸ به خاطر دارید که فقط به دلیل یک احتمال اثبات نشده! بنیاد ملی بازی های رایانه ای مجوز ارائه آن را در سایت کافه بازار لغو نمود و بازی حذف شد.

04

حال ببینید که محتوای بازی “دختران آکروبات” به چه شکل است و چرا بنیاد ملی بازی های رایانه ای در این مورد ورود نکرده است؟
بازی، گیم پلی بسیار ساده ای دارد. مدیریت تشک پرش یک سیرک به بازیکن سپرده شده تا با حرکت دادن تشک از سقوط دختران آکروباتیست جلوگیری کند!
دخترانی که پوششی بسیار زشت و زننده دارند و معلوم نیست که چرا چنین پوششی باید در یک بازی ایرانی تصویر شوند! آیا نمی شد از آکروباتیست های آقا به جای خانم ها استفاده کرد!

03

البته این تنها مورد انحراف در بازی های ایرانی نیست و بازی های دیگری هم وجود دارند که در طراحی های آن ها انحرافاتی از این دست دیده می شوند.
به عنوان نمونه به این تصاویر نگاه کنید:

01

حال سوال این است که چرا بنیاد ملی بازی های رایانه ای در این زمینه هیچگونه ورودی نداشته و چرا چنین بازی هایی در ایران مجوز تولید می گیرند و اگر بنیاد ملی بازی های رایانه ای از این موضوع ناآگاه است! انتظار می رود که هر چه سریعتر به آن رسیدگی کرده و فضای بازی های ایرانی را به فضایی امن برای خانواده ها تبدیل کند.

منبع :vgpostmortem.ir

Print Friendly
بسم الله الرحمن الرحیمبازی های ایرانی هم، بله! اگر پدر و مادری دغدغه مند باشند و بخواهند نظارتی بر بازی های رایانه ای فرزندانشان داشته باشند، بدون شک سعی می کنند تا محتوای بازی های مورد نظرشان را با اطلاعات ارائه شده توسط بنیاد ملی بازی های رایانه ای و…

نقد و بررسی

امتیاز این مطلب - ۸۱%

۸۱%

User Rating: Be the first one !
81
Processing your request, Please wait....

درباره ی محمدرضا محمودی

محمدرضا محمودی
طلبه ی سطح 4 حوزه هستم و بسیار علاقه مند به تبلیغ در فضای مجازی میباشم . هدف این پایگاه تولید و بازنشر مطالب ناب تبلیغی میباشد

همچنین ببینید

6568_orig

پرده خوانی شهدا- روایتگران نور

با سلام و خسته نباشید  پرده خوانی مذکور از جمله پرده خوانی های مطرح در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.